שמאי מקרקעין - הראל ורד

שמאי מקרקעין בהרצליה

שמאי מקרקעין בהרצליה

העיר הרצליה ממוקמת בשרון במשור החוף וצפונית לעיר ת”א (כ- 10 ק”מ).
העיר בעלת מעמד סוציואקונומי גבוה (8 מתוך 10), וכוללת כ- 106 א’ תושבים.
העיר כוללת שכונות רבות, כאשר קיימים שוני בין שכונה לשכונה.

השוני בשכונות בעיר הרצליה

חלק מהשכונות ממוקמות ממערב לכביש החוף ובסמיכות לחוף הים ולמרינה הרצליה, וחלק מהשכונות ממקומות בחלק המזרחי של העיר ממזרח לכביש החוף.
כמו כן, בעיר קיימות מס’ שכונות יוקרה (בחלקה המערבי) בהם קיימות בתים צמודי קרקע (וילות) יוקרתיות, כגון שכונת הרצליה פיתוח והרצליה ב’.
ניתן לראות  כי בחלקה המזרחי של העיר קיימים שכונות ותיקות כגון שכונת מרכז העיר הכוללת בחלקה התחדשות עירונית לצד שכונות חדשות בעיר כגון שכונת גליל ים.

ניתן לראות התחדשות עירונית בעיר לבתי מגורים צמודי קרקע בשכונת נווה עמל אשר עוברת התחדשות מבתי מגורים צמודי קרקע ותיקים לבתי מגורים צמודי קרקע חדשים.
בחלקות רבות בשכונת נווה עמל קיימות זכויות בניה נוספות רבות והוספת יח”ד לחלקות לבניית בתי מגורים צמודי קרקע (מתוקף תכנית נוה עמל – התחדשות עירונית).

רצוי ששמאי מקרקעין בעיר הרצליה, יהיה ער למאפייני העיר ולהבדלים בין השכונות השונות ובכך יוכל להביא בחשבון את כל המרכיבים המשפיעים על שווי הנכס.
כמו כן, בעיר הרצליה קיימות תוכניות בניין עיר (תב”עות) אשר בגינם נגבים היטל השבחה.
כאשר בוחרים שמאי מקרקעין מומלץ לקחת שמאי מקרקעין אשר מתמצא בעיר ויוכל לאמוד את שווי הנכס על כל מרכיבו ומאפייניו בצורה טובה, ויוכל להעריך את גובה היטל ההשבחה הצפוי בעת עסקת מכר.

האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או שמאי ומובא להתרשמות בלבד.
כמו כן, זהו מידע מתומצת ואין להסתמך עליו.
למשרדנו ניסיון רב בעריכת שומות בעיר הרצליה במגוון השכונות השונות בעיר.
וכן ניסיון רב בהשגות/ערעור על היטל השבחה.
לכל שאלה ניתן לפנות אלינו ונשמח לעזור.

הראל ורד – שמאי מקרקעין, עו”ד וכלכלן